fbpx

Pokud  zažijeme stresovou situaci a potlačíme naše emoce, spojené s bolestnou vzpomínkou, traumatem, uzamknou se v těle. Vytvoří v našich buňkách energetický blok. A v momentě, kdy se znovu setkáme s okolností podobnou té původní –  s tzv. “spouštěčem”, máme tendenci se vyhnout bolesti, kterou si podvědomě pamatujeme. Používáme pak různé strategie, abychom nepříjemné emoce znovu potlačili. Pokud situaci dlouhodobě neřešíme, začne blok narušovat naši energetickou rovnováhu v těle a to může způsobit emocionální nebo fyzické problémy.

Terapie Cesta má nástroje, jak tyto buněčné vzpomínky odkrýt a čistit a přirozeně tak začít mysl, tělo i duši vracet zpět do rovnováhy. Pokud totiž zdravě cítíme a vyjadřujeme své emoce, buněčné receptory zůstanou otevřené.

Cesta je světově uznávaná terapeutická metoda, která uzdravuje emocionální a fyzické problémy na buněčné úrovni. Technika vznikla před dvaceti lety ze zkušenosti Američanky Brandon Bays. Té v roce 1992 diagnostikovali nádor v děloze. Tato žena, která vystudovala řadu psychologických škol, dlouhou dobu meditovala a školila po celém světě o zdravém způsobu života, se díky Cestě sama během šesti týdnů vyléčila – bez operace a chemických léků. Od té doby své zkušenosti prezentuje po celém světě a inspiruje ostatní, jak díky této metodě porozumět fyzickým a emocionálním blokům, které nám brání žít naplno.

Jak se správně připravit?

 • Co mě čeká? Na co se mám připravit? Jak sezení probíhá?

  JAK SE MÁTE?
  Naše setkání začíná povídáním o tom, jak jste se dozvěděli o terapii Cesta. Co si od ní slibujete? Co je vaší motivací jít pod pokličku vlastních emocí? Ptám se také, jak se aktuálně máte po emocionální stránce? Pojmenujeme si jednu oblast nebo problém, který je pro vás stěžejní, zavřeme si oči, postavíme papírové kapesníčky do pozoru a jdeme do procesu.

  UVOLNĚNÍ
  Následuje jemná meditace, která má přispět k relaxaci těla a naladění na něj. Účelem je odpojit se od analyzující mysli a dát plnou pozornost dechu a emocím s ním spojeným. Cesta není hypnóza, ani změněný stav vědomí. Dostáváte se do alfa stavu, který umožňuje, aby komunikace proběhla z úrovně vašeho těla, ne rácia.

  LOUPÁNÍ CIBULE
  V napojení na vaše tělo a to, co v něm aktuálně prožíváte, jdeme emoci po emoci, otvíráme se společně do toho, co je v daný moment vaší realitou, kterou uvnitř cítíte. Ať je to smutek, radost, vina, štěstí nebo i obyčejné nic. Vytvářím prostor, abyste si mohli dovolit jakoukoliv emoci, která se objeví, prožít naplno, právě tak, jak potřebujete. Když procházíme emocemi v procesu, je to jako když loupete vrstvy cibule – může se objevit vzpomínka, situace nebo osoba, která je pro daný proces klíčová a se kterou dále pracujeme.

  EMOCIONÁLNÍ VYPRÁZDNĚNÍ
  Mým úkolem je zde být pouze s vámi, provést vás touto vzpomínkou, abyste si dovolili, ať je pro vás spojena se sebevíc bolestivou emocí, do ní spadnout úplně naplno. V průběhu rozhodně nepodsouvám svůj názor, nevytvářím řešení situace, ale je to právě vaše vnitřní moudrost, která přichází s odpověďmi na danou situaci. To se děje na základě emocionálního vyprázdnění, kdy si dovolíte pustit veškeré emoce, které máte s danou situací či osobou spojené. Můžete řvát, můžete být smutní, můžete být zranění, můžete přetékat strachem. V procesu je vše dovoleno. Podpořím vás v tom, aby si vaše tělo dovolilo prožít emoci, jak potřebuje, abyste vyslovili nahlas to, co ve vás je třeba i mnoho let uskladněné, protože jste si to nedovolili naplno procítit.

  ODPUŠTĚNÍ
  Po silném prožitku, kdy se uvolní všechna emocionální bolest a jsou vyslovena všechna zašlapaná slova, dojde k pochopení a přijetí dávné vzpomínky, a tak i odpuštění sobě nebo osobám se vzpomínkou souvisejícím. Poté proběhne integrace – opět se tak spojí emocionální prožívání vašeho mladšího já, které bylo zraněné, s tím současným, které poznalo, co se v dané vzpomínce dělo, přijalo to díky tomu, že si dovolilo o všem mluvit nahlas, a tak minulost zpracovalo. Tímto procesem (poznej → přijmi → zpracuj) dochází k obrovské úlevě a klidu, což jsou klíčové faktory spouštějící proces uzdravování duše i těla.

  UKONČENÍ A ROZLOUČENÍ
  Následně dochází k uzavření procesu. Dostáváte ode mě konkrétní tipy, jak se opečovat po procesu, a také vám dávám doporučení do dalších dní: co po terapii očekávat a jak s tím pracovat. Sama se vám ozvu do týdne od procesu s tipy a podněty, jak se dále posouvat v oblasti, kterou jsme si vymezili. V mezidobí jsem vám plně k dispozici na telefonu i po e-mailu. Doporučuji dát metodě férovou šanci a na prvním setkání si domluvit alespoň dvě další setkání s odstupem maximálně jednoho měsíce.

 • Jak se naladit na první proces?

  Před prvním sezením si můžete přečíst knihu Cesta, ale určitě to není podmínkou k tomu, abyste do terapie mohli vstoupit. Proč? Protože vás povede vaše tělo. A to neumí lhát.

  Den před procesem je dobré se vyhnout alkoholu.

  V den procesu doporučuji:

  • vynechat alkohol a veškeré kofeinové nápoje
  • jíst lehká jídla (ideálně bez masa)
  • omezit přísun cukrů a sladkostí

  Důvod těchto opatření? Uvedené potraviny dráždí nervovou soustavu a tím ovlivňují vaše emoce. Prožitek z Cesty při dodržení doporučení bude plnohodnotnější.

  Počítejte, že se spolu strávíme 2-3 hodiny. Počítejte s tím při plánování vašich aktivit po našem společném setkání.

  Sezení zahrnuje:

  • úvodní povídání, kdy dojde k ujasnění aktuálního tématu, které řešíte
  • společné naladění se na tělo
  • samotná terapie/proces
  • finální rozbor a doporučení do dalších dní po procesu

 • Jak o sebe pečovat po procesu?

  Vyhraďte si na sebe čas. Ideálně doporučuji nechat si po procesu prostor na procházku. Skvělá je i masáž nebo sauna.

  Večer se rozmazlete v horké koupeli s mořskou solí a smyjte ze sebe zbytky pocitů, které se v procesu ukázaly. Nové emoce a vlastnosti můžete do těla přivítat rituálem. Mně osobně funguje kokosový olej a vmasírování nových uvědomění do těla.

  Jděte si brzy lehnout, ať má vaše tělo dostatečné množství času integrovat změny, které se dnes na úrovni mysli odehrály.

  Těsně před spaním si znovu vybavte táborový oheň, a pokud vás ještě napadne něco, co je potřeba doříct, můžete to pošeptat imaginárním plamenům.

  Mějte u postele papír a tužku/mobil s diktafonem – můžou se vám zdát sny, které budou závěrečným doklepnutím vašeho procesu.

  Pozorujte se následující dny víc než obvykle a všímejte si i drobných změn ve vašem prožívání. Jak se cítíte?

  Napište mi 2-5 dní po procesu e-mail a dejte mi tak zpětnou vazbu o tom, co se s vámi děje.

  Určitě nezůstávejte u jednoho procesu. Když jdete do posilovny, taky neočekáváte, že vám svaly narostou po jediné návštěvě. Dejte metodě férovou šanci, aby vás mohla podpořit ve vašem osobním růstu.

  Když jsem se rozhodla stát se průvodkyní po říši emocí, intenzivně jsem na sobě makala rok. A od roku 2011 ten proces nikdy neskončil. Nečekejte proto zázračné změny ve vašich životech, když do toho sami nevložíte dost vlastního sádla!

Co nabízím

Změna přesvědčení

Změna přesvědčení

„Nejsem dost dobrý.“ „Nejsem dost pěkná!“ „Nikdy to neudělám dokonale!“ „Nezasloužím si ničí lásku.“ „Nikdy to nedokážu.“ „Nikdy nebudu vědět...

Léčba fóbie

Léčba fóbie

Jde o krátký a velmi efektivní proces, po kterém budete schopni beze strachu nastoupit do letadla, šplhat do výšek, vstupovat do menších místností...

Uvolnění traumatu

Uvolnění traumatu

Jedná se o prožitkový proces, který kombinuje uvolnění traumatu a velmi jemnou práci s tělem v bezpečném prostoru. Metoda shaking umožňuje uvolnit...

Proces manifestace hojnosti

Proces manifestace hojnosti

„Bez práce nejsou koláče.“ „Ve vztahu se člověk musí snažit.“ „Být zdravý ve vyšším věku je téměř nemožné.“ Naše mysl je plná nezdravých...

Phone: +420 737 262 409
Ochrana osobních údajů: http://bit.ly/2CC0mpR
IČO: 3010244