fbpx

„Naučila jsem se, že lidé zapomenou na to,

co jste jim řekli.

Zapomenou, co jste udělali.

Nikdy ale nezapomenou na to, jaký pocit jste v nich vyvolali.“

 

Maya Angelou

Moje vlastní cesta

Jsem holka plná emocí, které si nechci nechat pro sebe. Přeji si s vámi sdílet dar Cesty.

Ráda provedu procesem terapie Cesta kohokoliv, kdo zápasí se svými emocemi. Pro koho se vlastní pocity staly nepřítelem, místo aby ho v životě směřovaly dále. Ukážu vám, jak se rozhodovat “od pupku”. Proč? Protože tělo ví – tělo nelže.

Když sedíte se zavřenýma očima v procesu a pozorujete vlastní emocionální krajinu, realita, se kterou se denně potkáváte, se náhle stává jasnější. Tím, že ji prozkoumáte, tělo na signály zvenčí přestane reagovat a váš život se může začít měnit.

Kudy vede moje cesta?
Na vlastní emoce
Setkání s meditací
Práce na klinice Medante
Kurz Meditační cesta emocí
A teď jsem tady
Bylo mi jedenadvacet a ve škole jsem neviděla žádný smysl. Zklamaná z vědeckých článků o fungování společnosti jsem se vydala na rodinné konstelace, kde jsem si vytáhla kartu, na které byla zobrazená cesta. Přišla jsem domů a na poličce objevila knihu Cesta. Zhltla jsem ji a přihlásila se na seminář – a pak začala opravdová jízda!
Díky výcviku jsem poznala vlastní omezující přesvědčení, která mi bránila, abych do vlastního života přijala hojnost – finanční i vztahovou. Naučila jsem se léčit vědomou komunikací i nahlížet na emocionální bolest druhých díky typologii Enneagramu. Hravě jsem zvládla „procesovat“ i s malými dětmi. Znovu jsem se otevřela tomu bezstarostnému dítku uvnitř sebe, které jsem v sobě svázala provazem existenčních obav z budoucnosti. A tak jsem s radostí splnila požadavky ke získání akreditace terapeutky Cesta.
Meditační technika Vipassana velmi významně prohloubila moji práci s lidmi. Pozorováním vlastního dechu jsem získala možnost vstupu do svého těla zase jinak – skrze fyziologické pocity, které vytváří nervosvalovou mapu uvnitř. Na jejím základě prožíváme dění kolem i naše emoce s pozitivním či negativním nábojem. Meditace mi přinesla zážitek, že jediná realita, která existuje, je ta uvnitř nás – vše ostatní je pouhý odraz naší nervové soustavy.
Akreditací se mé emocionální kolo roztočilo naplno. Dva roky jsem při škole pracovala na bratislavské klinice celostní medicíny Medante. Pomáhala jsem mužům a ženám ven ze začarovaných emocionálních bludišť. Bylo to krásné období, kdy životy lidí díky terapii dostávaly nový směr.
V Brně jsem propojila terapii Cesta s principy meditace Vipassana a nebála se přidat i kousek toho nejhlubšího ze sebe – to dobré i to temné. Věřím totiž, že jen díky vlastní emocionální nahotě dokážu vytvořit bezpečný a upřímný prostor pro lidi, kteří chtějí rozumět svým emocím a hýbat tak se svými nejhlubšími bloky. Proběhlo deset lekcí s tématy: já a moje priority – moje mladší Já – zodpovědnost – svoboda – fyzické tělo – stres – rozhodnost – vztek – sebeúcta – sebevědomí – sebeláska – já a muži. V Brně kurzem prošlo přes 70 lidí.
Letos v dubnu jsem svoji praxi obohatila o práci s dotekem díky semináři Emotional and trauma release. Jdu na to víc „přes tělo“, protože mysl si ráda vymýšlí logicky bezchybnou racio pohádku, ale tělo prostě nelže. Na základě vlastní zkušenosti jsem proto do své práce zařadila shaking – práci s třesem těla, kdy se uvolňují hluboko zasunutá traumata a mentální bolesti uložené v našich fasciích. Velkým učitelem je pro mě Movement medicine, kdy zažívám léčivou sílu tance. Pro odpovědi si chodím do přírody – v odrazu hor se totiž rozpouští zbytky mého ega a i má kreativně poblázněná mysl plná nápadů umlká.  Nově se pouštím do tajů a hádanek wilderness therapy a soulcraftu.

2011
2013
2014
2015
2017
2018
Chci vědět víc
I JÁ MÁM NE CESTĚ SVÉ PRŮVODCE

Spolupracuji

Adel Černá

Adel Černá

Adel je svobodná duše. Je mou koučkou, která mně v kombinaci koučinku a dechové terapii dovedla až k rozhodnutí, že jsem opustila dobře...

Kateřina Kováčová

Kateřina Kováčová

S Katkou nás spojuje vášeň k psaní! Pomáhá mi s knihou Když mládí ztratí šmrnc, která bude (nejen) o metodě Cesta. Díky řemeslu tvůrčího...

Roman Vybíral

Roman Vybíral

Díky Romanovi mi zase začaly fungovat střeva a můj enterální mozek se zklidnil. Zabývá se celostním programem zdraví pro firmy i jednotlivce. Na...

Tomáš Hajzler

Tomáš Hajzler

Tomáše jsem poznala díky spolupráci pro nakladatelství PEOPLECOMM, které vydává knihy o “dobrém životě”. Jeho schopnost naslouchat...

img

Přehled absolvovaných seminářů

Phone: +420 737 262 409
Ochrana osobních údajů: http://bit.ly/2CC0mpR
IČO: 3010244